Yaralı 2 terörist Ankara’ya sevk edildi

Niğde‘nin Ulukışla ilçesinde 2 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, bir kamyon sürücüsünün hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden ikisinin, yaralı olarak ele geçirildikten sonra Niğde Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Ankara’ya sevk edildiği öğrenildi.Alınan bilgiye göre, gece yarısı ambulansla hastaneden çıkartılan teröristlerin, güvenlik güçleri ve sağlık ekipleriyle helikoptere bindirilerek Niğde’den gönderildiği belirtildi.

Niğde Devlet Hastanesi yönetimi hekimlerinin, hastanenin imkan ve kabiliyetlerini dikkate alarak yaralı teröristlerin üçüncü basamak bir hastaneye sevkine karar verdiği ve bunun üzerine 2 teröristin başka bir hastaneye sevk edildiği ifade edildi.

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde rutin uygulama sırasında durdurulan otomobildeki teröristlerin, güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu bir asker ve bir polis şehit olmuş, teröristler tarafından aracı gasbedilen bir sürücü de hayatını kaybetmişti. Çıkan çatışmada 2 terörist yaralı ele geçirilirken, bir terörist kaçmıştı.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı