Web Tasarım

Birçok firma, kendisini tanıtmak, ürünlerini pazarlamak, müşterilerinin kendilerine kolay ulaşımını sağlamak gibi nedenlerle internet dünyasını tercih etmektedir. Günümüzde, küçüklü büyüklü birçok firmanın internet sitesi bulunmaktadır; hatta çağımızda internet sitesi olmayan firma neredeyse yok, diyebiliriz. Kurumsal internet sitelerinin yanında, kişisel web tasarım konusunda da bu konuda hizmet veren firmalara olan rağbet gün geçtikçe artmaktadır. Her makamdan, her sosyal gruptan kişiler kendilerini tanıtmak, düşüncelerini ifade etmek ya da eserlerini ortaya koymak gibi amaçlarla kişisel siteler kurmaktadır. Siyasetçisinden avukatına, doktorundan yazarına, sanatçısından futbolcusuna birçok insanın kişisel web sitesi bulunmaktadır.
Kurumsal web sitelerinde olduğu gibi, kişisel web sitelerinin tasarımı da büyük önem arz etmektedir. İnsanlara internet üzerinden ne yansıtmak istiyorsanız, bunu en iyi şekilde yapabilmek için kişisel web tasarım konusunda profesyonel bir destek almanız şart. Örneğin; bir siyaset adamı düşünelim. Her gün sitesine binlerce insanın girdiği bir kişi olsun. Bu siyasetçinin düşüncelerini, görüşlerini takipçilerinin en iyi şekilde öğrenebilecekleri yer kuşkusuz kişisel web sayfasıdır. Televizyon, radyo gibi iletişim araçlarından yararlanma düzeyi, hiçbir zaman kişisel web sayfasından yararlanma düzeyi kadar olamayacaktır. Çünkü, internet dışındaki diğer iletişim araçlarında her zaman bir kısıtlama vardır. Fakat, kişisel web sayfasında böyle bir durum söz konusu değildir. Bu siyasetçi, istediği fikrini, projesini, görüşünü kendi web sayfasından yayınlayabilir. Her hangi bir süre kısıtlamasına ya da sansüre uğramaz.
Bunun dışında, kişisel web sayfalarını en çok kullanan kişiler arasında sanatçılar yer almaktadır. Özellikler ortaya koydukları eserleri tanıtma, gelecekte yer alacakları projeleri duyurma gibi nedenlerle sanatçılar arasında kişisel web sitesi olmayan bir isim neredeyse yok diyebiliriz. Şunu unutmamalıyız ki internetten daha ucuz bir reklam yolu yoktur. Televizyonların, radyoların, gazetelerin reklamlar için aldıkları ücretler düşünüldüğünde, en uygun yoldan kendimizi ifade edebileceğimiz, istediğimiz her ne varsa insanlarla paylaşabileceğimiz tek yer olarak geriye internet dünyası kalmaktadır.
Yukarıda verdiğimiz iki örnek, kişisel web sitesinin paylaşmak istediklerimiz için ne kadar uygun bir yol olduğuna dair bize fikir vermiştir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki içerik kadar kişisel web tasarım da büyük önem taşımaktadır. İçeriğimiz ne kadar iyi ve dolu olursa olsun, bunu en iyi şekilde yansıtamazsak site kurmadaki amacımıza ulaşamaz; yeterli sayıda ziyaretçi yakalayamayız. Kişisel web sayfamızda istediğimiz ziyaretçi sayısına ulaşmak istiyorsak, kişisel web tasarım konusunda hizmet veren firmalardan destek almalıyız. Unutmamalıyız ki albenisi olmayan bir sitenin ziyaretçi sayısı her zaman düşük olacaktır. Hiç kimsesin amacı sadece kişisel bir sitesinin olması değildir; bu sitenin kurulumuyla birlikte, istediğimiz kitleye ulaşmak da en büyük amaçlarımızdan birisidir. Sitenin en ince detayına kadar düşünecek bir yardımcınızın olması ne kadar iyi olurdu, değil mi? Yazılardan görsellere, linklerden temalara kadar birçok detayın oluşturulmasında profesyonel ellere ihtiyacımız olabilir.

http://www.basarbilisim.com

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı