Valilik’ten 1 Mayıs açıklaması

İstanbul Valiliği 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, edinilen istihbarat raporları doğrultusunda Taksim’de geniş katılımlı kutlama yapılmasının risk oluşturduğu belirtildi. 

Valilik, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarından emekçileri alınan kararlar doğrultusunda yönlendirmeleri çağrısında bulundu.

İstanbul Valiliği, Sivil Toplum Kuruluşlarının Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koyma, basın açıklaması ve sembolik katılımla anma etkinliği yapılabileceğini ancak geniş katılımlı kutlamalar için izin verilmeyeceğini açıkladı.

Valilik, geniş katılımlı kutlamalar için Yenikapı Toplantı ve Gösteri alanını adres gösterdi.

Yenikapı’da yapılacak kutlamalar için her türlü toplu ulaşım imkanlarının mevcut olacağı, katılımcıların bu alana ulaşmaları için 300 otobüsün Valilik tarafından İETT’den temin edildiği açıklandı.

Açıklamada, yasadışı terör örgütleri ve uzantısı olan grupların güvenlik görevlilerine karşı şiddete başvuracaklarına dair istihbarat bilgilerinin mevcut olduğu kaydedildi.

Valilik, Sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarından emekçileri alınan kararlar doğrultusunda yönlendirmeleri çağrısında bulundu.

BOĞAZ KÖPRÜLERİ AÇIK

Vali Mutlu’nun açıklamalarına göre 1 Mayıs günü; Marmaray, Kadıköy – Kartal metro, Beylikdüzü – Topkapı metrobüs hatları çalışacak. Boğaz köprülerinde ise herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyecek.

Karaköy, Beşiktaş, Eminönü ve Sirkeci iskelelerinin kapatılacağını belirtten Mutlu, diğer tüm iskelelerde seferlerin devam edeceğini söyledi.


 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı