Türk-İş bir hafta yas ilan etti

Türk-İş Yönetim Kurulu, 1 hafta süreyle ülke çapındaki tüm işyerlerinde yas ilan edilmesi ve her gün 3 dakika işlerin durdurulup maden şehitleri için saygı duruşunda bulunulması kararı aldı.

Türk-İş’ten yapılan yazılı açıklamada, Soma’daki maden ocağında yaşanan trafo patlamasında Konfederasyonlarına bağlı Türkiye Maden-İş Sendikası üyesi işçilerin hayatını kaybetmesinin acısının yaşandığı belirtildi.

Konfederasyon Genel Başkanı Ergün Atalay ve Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat’ın olaydan kısa bir süre sonra Soma’ya ulaştığı, Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar’ın da olay yerine varmak üzere olduğu bildirildi.

Türk-İş Yönetim Kurulunun geç saatlerde toplandığı ifade edilerek, toplantıyla ilgili şunlar kaydedildi:

“Türk-İş topluluğunda 1 hafta süreyle yas ilan etmiş, ülkemizin her yerindeki teşkilatını harekete geçirme ve olayı geniş bir biçimde protesto etme kararı aldı. Bu amaçla, örgütlü olduğumuz tüm işyerlerinde, bugün vardiya değişimlerinde Türk-İş topluluğu üyeleri şehit olan madenci arkadaşlarımız için saygı duruşunda bulunacak. Bugünden geçerli olmak üzere tüm üyelerimiz, çalıştıkları işyerlerinde, bir hafta süreyle her gün 3 dakika işbaşında işi durdurarak saygı duruşunda bulunacak, ülkemizdeki taşeronlaşma, sendikasızlaştırma ve iş cinayetleri protesto edilecek.”

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı