Spor dünyası acıyı paylaştı

Soma’da yaşanan ve 205 işçinin hayatını kaybettiği facianın ardından spor dünyası da yaptığı açıklamalarla acıya ortak oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüpler taziye mesajları yayımladı.

Futbol Federasyonu yayınladığı mesajda, “Kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, devam eden çalışmalar sonucu, ocakta mahsur kalan maden işçilerimizin sağ salim kurtarılmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kulüpler de yazılı açıklamalarda bulunarak acıya ortak oldu. Galatasaray Kulübü yaptığı açıklamada, “Soma’daki bir kömür ocağında meydana gelen patlama nedeniyle yurttaşlarımızın hayatını kaybettiğini, çok sayıda yurttaşımızın da madende mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Müessif kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Manisa’da kömür madeninde yaşanan kaza nedeniyle madencilerimizin hayatını kaybettiğini ve bazılarının ise mahsur kaldığı haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Şehit olan madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerken, mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ederiz” denildi.

Beşiktaş Kulübü ise internet sitesinde yer alan başsağlığı mesajında, “Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında bazı vatandaşlarımızın yaşamını yitirdiğini ve birçok madencimizin de mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Milletimizi derinden üzen müessif kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleri yer aldı.

Trabzonspor Kulübü de meydana gelen olayın ardından açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, “Kazada hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ayrıca mahsur kalan maden işçilerimizin sağ salim kurtarılmasını diliyoruz” denildi.

Yerli ve yabancı birçok futbolcu ve spor kulüpleri de Soma’daki maden faciasıyla ilgili özellikle sosyal medya üzerinden taziye mesajları yayımladı.
 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı