Şebeke suyuna atık su karıştı

Afyonkarahisar’ın Akharım Beldesi’nden, çok sayıda kişi ishal ve kusma şikayeti nedeniyle Sandıklı Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Hastalara müdahale eden sağlık ekipleri, vatandaşların içtikleri sudan mikrop kaptığını belirledi. Serum bağlanan vatandaşlar tedaviye alındı.

Hastaneye rahatsızlanan yakınların getiren Hürem Öztürk, beldede 2 gündür kusma ve ishal vakalarının görüldüğünü kaydetti. Şebeke suyuna dışarıdan su karıştığını belirten Hürem Öztürk, “Devamlı kullandığımız şebeke suyu. Ancak su için sağlıksız raporu verildi. Sudan kaynaklı yüzün üzerinde insan hastaneye kaldırıldı” dedi.

HAYATİ TEHLİKE YOK

Beldede sağlık ekiplerinin sudan numune aldığını, vatandaşlara da gerekli uyarıların yapıldığını söyleyen Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan “Bugün akşam saatlerinde Akharım Beldesi’nde ishal vakaları nedeniyle pek çok vatandaşımız hastanemize müracaat etti. Şu anda vatandaşlarımızın her hangi bir hayati tehlikesi yok. Ama her ihtimale karşı gerek İlçe Sağlık Müdürlüğü gerekse Sandıklı Devlet Hastanesi’nde tedaviler sürüyor, tahliller yapılıyor. Tahlil ve araştırmalar neticesinde bu hastalıkların nerden ve nasıl ortaya çıktığı belli olacak” dedi.

Hastanelere başvuran 90 kişinin tedavileri ayakta yapıldı. 20 kişi de Akharım Beldesi’ndeki 20 kişi sağlık ocağında tedaviye alındı. 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı