‘Sağlık çalışanları da yıpranma payı almalı’

Sağlık-Sen Büyük Türkiye Buluşması, Antalya’nın Belek ilçesinde düzenlendi. İki gün süren teşkilat buluşmasında Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da birer konuşma yaptı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlık çalışanlarının en önemli beklentilerinin, ek ödemelerin emekliliğe yansıması ve fiili hizmet süresi zammı verilmesi olduğunu söyledi. Kadro güvencesi olmayan sağlık çalışanlarına kadro isteyen Memiş, sağlıkta vatandaş memnuniyetinin artmasına karşın, çalışan memnuniyetinin aynı düzeyde artmadığına dikkat çekti.

KAFKAS: KAVGASINI VERİRİZ

Fiili hizmet süresi zammı alan meslek grupları olduğunu hatırlatan Kafkas, “Bu saydığınız meslek grupları yıpranma payı alıyorsa sağlık çalışanları da alır. Herkes yıpranma payı alırken, sağlık çalışanlarının da alması gerekir. Almaması gereken de alıyorsa, bunun kavgasını veririz.” şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen’in, önemli bir görevi yerine getirdiğini de söyleyen Kafkas, “Bir sendika, aldığı sosyal haklarla ölçülmez. Hayata nasıl bakıyor, ne kadar demokrattır onunla ölçülür. Ağlayan bir gözü silip silmemesiyle, emeğin bütünsel olarak yanında olup olmamasıyla ölçülür. Sağlık-Sen’in, Suriye’deki kardeşlerimizin yanında olduklarını görmekten dolayı mutluyuz. Sendikacılığın haysiyetli sendikacılık yapanlardan biri olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi. Lisans tamamlama konusunda bakanlık olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını da belirten Kafkas, YÖK’ten kararın bir an önce çıkması için de ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

Sağlık-Sen’in büyük bir Türkiye buluşmasına imza attığını belirten Gündoğdu ise “Ne zaman ekmek için mücadele dediysek alanlarda oldunuz. Ne zaman milletin ortak aklına öncülük edin dediysek alanlarda oldunuz. İyi ki varsınız. Allah hepinizden razı olsun. Bizim için ücret araçtır. Amaç medeniyete hizmet etmek, mazlumlara sahip çıkmak, bu ülkeyi yüceltmektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: CİHAN

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı