Ramazan Bayramı Kıbrıs Tatili

Ramazan Bayramı’nda yavru vatanı görmek isteyenler için Kıbrıs Turlarını oldukça ucuz fiyatlara bulmak mümkün. Şeker Bayramı  Kıbrıs turları için bir çok otel özel konseptler hazırlamış durumda… Kıbrıs turları genellikle otel odaklı oluyor yani Karadeniz turu gibi bir çok yer görmeyi beklerseniz hayal kırıklığına kapılabilirsiniz. Kıbrıs turları’nda kalacağınız otel ve bu otelin size sunacağı şartlar çok önemli Kıbrıs turları kişi başı 300 lira civarından başlıyor bu rakam gerçekten çok çok uygun ancak  sadece otel ücretini ve uçak biletini kapsıyor. Bu tür durumlara aldanmamak için otelle ilgili her ayrıntıyı tek tek incelemeseliniz. Bir çok otelde yemekler ve içkiler ücretli olabiliyor. Eğer otel odaklı bir tatil yapacaksanız Kıbrıs’ı seçebilirsiniz. Ancak otelin ultra her şey dahil konseptli olmasına dikkat edin bu konseptte dahi çeşitli kısıtlamalar söz konusu olabiliyor. Aklınıza gelen tüm soruları sorun! Tatiliniz zehir olmasın

Kıbrıs’a gittikten sonra nereleri görmeliyim ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız biz size biraz ipucu verebiliriz.

Kıbrıs gezinizin merkez noktası Girne olacaktır çünkü Girne’de görülmesi gereken bir çok yer mevcut. Girne şehir olarak zaten çok güzel bunun dışında Girne Kalesi, Mavi Köşk,  Beylerbeyi, S. Hilarion kalesi, Hz Ömer Türbesi, Bufavento Kalesi Girne’nin en önemli gezi mekânları arasındadır.  Girne’ye gittiğinizde Batık gemi müzesine de uğramayı unutmayın. Lefkoşa’da ise Barbarlık Müzesi (1963 yılbaşında Rumlar tarafından Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve 3 çocuğunun  şehit edildiği ev müzeye dönüştürülmüştür.) Haydarpaşa Camisi, Selimiye Camisi, Büyük han ve Hamam, Gazi Mağusa’da Lala Mustafa Paşa cami bölgenin gezilmesi gereken en önemli yerleridir.  Kıbrıs Gezisi’ne sadece Uçakla değil gemiyle de katılabilirsiniz. Özellikle Mersin çıkışlı Kıbrıs turları çok yoğun yapılmaktadır.. Mersin’de ikamet eden vatandaşlarımız bu turlardan yararlanabilirler.

 

 

 

 

Ramazan Bayramı’da çok sık tercih edilen başka bir yurt içi tur lokasyonu ise güneydoğu Anadolu bölgesidir. Bu bölgede  merkez Gaziantep olarak kabul edilir Gezi Gaziantepo, Kahramanmaraş Urfa bölgesini kapsar. Şeker Bayramı Güneydoğu aanadolu Bölgesi Turu hakkında birkaç bilgi aktaralım.

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı