PETA’dan sirk hayvanları için protesto

Hayvan hakları organizasyonu PETA, Washington’daki Verizon Center’in önünde toplandı. Kalablık, fillere kötü muamele ettiği gerekçesiyle Ringling Brother Sirki’ni protesto etti.

PETA’ nın kampanyalar direktörü Ashley Byrne, sirklerde hayvanlara nasıl muamele edildiğini insanlara hatırlatmak istediklerini söylerken; yollarda seyahat etmeye, porformans sergilemeye zorlananan hayvanların psikolojik ve fiziksel olarak suistimal edildiğini ifade etti. Sirklerde fillerin dövüldüğünü, zincire vurulduğunu belirten Byrne, özellikle doğumdan bir kaç gün sonra annlerinden koparılan bebek fillerin elektrikle uyarılarak eğitildiğini dile getirdi. Byrne, çocukların en büyük merakı ve eğlencelerinden biri olan sirklerde hayvanlara yapılan kötülükleri görünce, çocukların bir daha sirke gitmek istemeyeceğini söyledi.

ŞOV HAZIRLIĞI VİDEO İLE GÖSTERİLDİ

Yıllardır PETA ile birlikte hayvan hakları için mücadele veren, oyuncu ve hayvansever Alec Baldwin Ringling Brother Sirki’nde fillere nasıl kötü muamele edildiğini anlattı. PETA’nın 2009’da hazırladığı videoda fillerin sahneye çıkmadan once şova hazırlanırken geçtikleri acımasız eğitim gözler önüne serildi.

Ringling Brothers Sirki, hayvanlara davranışlarından ötürü Kasım 2011’de ABD Tarım Bakanlığı’nca 270 bine Dolar para cezasına çarptırılmıştı. Bu ceza Amerikan tarihinde bir sirke verilen en büyük cezaydı.

Kaynak: İHA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı