Niğde Valisi’nden vatandaşlara çağrı

Vali Kılıç, Acil Servis önündeki gruba sakin olmaları çağrısında bulundu.

“Yurt dışından gelen bu teröristler benim polisimden ne istediler. Yüreğimiz yanıyor” diyen Vali Kılıç, “Avrupa’dan gelen teröristler yüreğimizi yaktı. Biz o şehitlerimizin, o gazilerimizin bugüne kadar binlerce yıldır şehitlerimizin ayağındaki toz olamayız. Kıymetli arkadaşlar sizler mümtaz insanlarsınız. Vatan sevgisi, insan sevgisi, asker sevgisi, polis sevgisi içinde olan insanlarsınız” dedi.

Teröristlerin dün Türkiye girdiklerini ve bu eylemi yaptıklarını belirten Kılıç şöyle konuştu:

“Ülkenin bekası, milletin iyiliği için devlet bugün bütün unsurlarıyla görev başında. Şu anda dağda kaçan teröristi takip etmek için yoğun bir faaliyet var. Siz bize, askerimize yardım edin, destek olun ki buradaki askeri ve polisi o teröristi yakalamakta kullanalım. Siz bize yardım edin. O teröristi yakalamamıza yardım edin. Ben devletin valisiyim, sizinle konuşmaya geldim. Bırakın ki biz şu teröristi etkisiz hale getirelim.”

Konuşmanın ardından Vali Kılıç, Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Cumhuriyet Başsavcısı Hayreddin Akçıl gruptakilerle beraber İstiklal Marşı okudu. Daha sonra Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, şehitler için dua etti.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı