Metropol insan kaynakları

İşsizlik ablukasındaki binlerce insanın CV’lerini yığdığı arşiv departmanı insan kaynaklarıdır. İnternet veri tabanında gerek iş fırsatları ilanlarıyla gerekse sayesinde gidilen iş görüşmelerinde en çok eğlendiren sitelerden biri.

Mi.com.tr’dan bir iki yere başvurduktan sonra, çağrıldığım ilk iş görüşmesinde insan kaynağı yetkilisi, neden Mi.com.tr’dan*iş arıyorsun diye sormuştu. Krampona benzeyen ayakkabılarımdan olsa gerek, muhtemelen beni milyon dolara imza atmaya gelen genç yetenek sandı. Ya da hakikaten adamın bana baktığı açıdan baya zengin biri gibi duruyordum ve bu şekilde iş aramam tuhafına gitmişti. adam resmen iş görüşmesine çağırdığı birisine, iş ilanını verdiği siteden neden iş aradığını soruyordu. Bu soru kesinlikle tanrının insanlığa yeni sürpriziydi. ”ilanı oraya verdiğiniz için olabilir” dediğimde, ayakları kıpırdadı, başı öne eğildi, hafif bozulur gibi oldu.

”peki mi.com.tr’danüzerinden sizi başka arayan oldu mu” diye sorduğu andan itibaren iş görüşmesi benim için artık eğlenceden ibaretti. Utanmasam adama ”bak maç var birazdan sen otur maçı aç, ben de iki bira kapıp geliyorum” diyecektim. Zaten ben orada çalışmaya başlasam üçüncü gün adamı rus ruletine davet ederdim. Böyle de adaletliyim. Bir iki saniye duraksayıp bu soru karşısında nasıl mantıklı olabileceğimi düşündüm. Ama bir kere gözden çıkmıştı görüşme. ”özele girmesek” deyip hafif tebessümle bu soruyu da geçtim.

Karşısındakinin insan olduğunun farkında bile olmadığını düşünmeye başladığım bu işe alıma bakan adamlar yüzünden, iş aramaktan da iş hayatından da daha başlamadan nefret ettim. Zaten istemediğim bir işe girmek için başvuru yapıyorum, bir de bunlar gibi karşısındakinin aciz olduğunu düşünerek, dünyayı tek başına yönetiyormuş gibi kasılan adamların kirli sorularına cevap vermek zorunda kalıyoruz. En güzeli merkezi bir yerde büfe*dostlarım. iki metrekare olsun, derdi de tasası da benim olsun.

Mi.com.tr nin özlük hakları, sgk ve Bordrolama konusunda seni ve firmayı takip etmeside çok güzel..

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı