Liderler programlarını iptal etti

Soma’da yaşanan ve 238 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından liderler yurt içi ve yurt dışı programlarını iptal etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 15-21 Mayıs tarihleri arasında yapacağı Çin gezisini, TBMM Başkanı Cemil Çiçek de ABD gezisini iptal etti. Gül’ün yarın Soma’ya gideceği ifade edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bugün gerçekleştirmeyi planladığı Arnavutluk gezisini, facianın ardından dün iptal etmişti.

Başbakan Erdoğan’ın cumartesi günkü Malatya ve İstanbul programlarını da iptal ettiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU İNGİLTERE GEZİSİNİ İPTAL ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yarın gerçekleştirmeyi planladığı İngiltere programını iptal etti. Merkez Yürütme Kurulu toplantısını iptal eden Kılıçdaroğlu, Soma’ya gitti. 

BAHÇELİ YARIN SOMA’YA GİDECEK

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin  yarın Soma’ya gideceği belirtildi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin internet sitesinde konuya ilişkin taziye mesajı yayımlandı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Faciada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyoruz.” 

PROGRAMLAR İPTAL EDİLDİ

Öte yandan yaşanan facia nedeniyle bakanlar, siyasi partiler, pek çok kamu ve sivil toplum kuruluşu da programlarında değişikliğe gittiği duyurdu.


 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı