Kartal Belediyesi 17 memuru kapıda bıraktı

2012 yılında Meclis tarafından çıkartılan Büyükşehirlerdeki İl Özel İdarelerin Kapatılması kararından sonra devam eden süreçte 30 Mart tarihi itibariyle İl Özel idareler kapatılmıştı.

Alınan karara göre İdarelerde çalışan kadrolu memurların da büyükşehirlerde kurulacak komisyon tarafından il sınırları içinde uygun kurumlara devri söz konusu olacaktı.

Kadro devri gerçekleştirilen personellerin çoğu, İstanbul’daki belediyelerde ve kamu kurumlarında  1 Nisan itibariyle işbaşı yaptı.

Ancak, İstanbul İl Özel İdaresi’ne bağlı çalışan 17 memur Kartal Belediyesi‘nde 30 Mart tarihi itibariyle kadrolarıyla birlikte görevlendirilmelerine rağmen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yasalara aykırı davranarak 17 memuru bir ay geçmesine rağmen görevlerine başlatmadı.

657 sayılı kanuna göre halen memur olan 17 memurun çilesi bununla da sınırlı kalmadı. Belediye Başkanı Öz, yasalara göre suç teşkil etmesine rağmen kadrolu memurların girişlerini yapmadığı gibi Nisan ayı maaşlarını on beş gün geçmesine rağmen hâlâ ödenmedi. Maaşlarını alamayan 17 memur ise her gün İstanbul Valiliği ile Kartal Belediyesi arasında mekik dokumalarına rağmen ne İstanbul Valiliği’nden ne de Kartal Belediyesi’nden konuya ilişkin bir adım atılmadı.

İşe girişleri henüz yapılmayan, maaşları ödenmeyen, sigorta girişleri gerçekleştirilmeyen 17 memurun akibetlerinin ne olacağı konusunda belirsizlik sürüyor. Şimdi 17 memura kimin sahip çıkacağı merak ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı