Hrant’ın hemşehrisi Resulkal: Başbakan sağolsun

Kentte ikamet eden 86 yaşındaki Leman Resulkal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan‘ın olaylara ilişkin mesajını televizyondan izlediğini belirtti.

Erdoğan’a teşekkür eden Resulkal, “Çok da memnun oldum, artık eskiye bir çizgi çekmek lazım. Olan oldu, giden geçti. Her şey bitti. Biz şimdi çok rahatız” ifadesini kullandı.

Malatya’da herkesle yıllardır kardeşçe yaşadıklarını belirten Resulkal, “Öyle memnunuz birbirimizden, bir ayrımımız yok. Hükümette de bir ayrım yok. Nereye gitsek bize daha çok hürmet gösteriyorlar, seviyorlar, sayıyorlar. Hepsinden de çok memnunuz. Bazı olaylar oluyor. Gençlerin beyinlerini yıkıyorlar. Onların artık zamanı geçti. Yapmasınlar bunları. Türkiye’yi rahat bıraksınlar. Herkes rahat rahat yaşasın. Gençlere yazık oluyor” diye konuştu.

Resulkal, “Başbakan, Ermenilere başsağlığı sundu. Sağ olsun, var olsun. Hiçbir Başbakan bunu yapmadı. Bir tek Tayyip Erdoğan bu işi yaptı. Biz, bundan çok memnun kaldık. İnşallah bundan sonra daha da iyi oluruz. Bundan sonra hep kardeş gibi yaşar, gideriz” dedi.

Leman Resulkal, 12 yıl evli kaldığı eşini kaybettikten sonra 4 çocuğuna hem annelik hem de babalık yaptığını söyledi. İki oğlunun Malatya’da yaşadığını belirten Resulkal, “Biz yıllardır Malatya’da kardeş gibi yaşadık. Hiç kimseden en ufak bir kötülük görmedik” ifadesini kullandı.

“ATATÜRK HAYRANIYIM”

Annesini ve kardeşini ziyaret için önceki yıllarda Kanada’ya gittiğini ve bu ülkede 5 ay kaldığını anlatan Resulkal, “Oradan Amerika’ya, Boston’a gittik. Her tarafı gezdik ama ben Türkiye’yi, Malatya’yı hiçbir yere değişmedim. İsteseydim orada kalırdım ama istemedim. Ben Malatya’yı çok seviyorum çünkü arkadaşlarımı çok seviyorum. Biz hepsiyle kardeş gibiyiz. Bu yaşa kadar geldik, hepsiyle kardeş gibi geçindik, yaşadık. Hiçbirinden en ufak bir kötülük görmedik. 3-4 sene evvel yine Amerika’ya gittim, oradan Kanada’ya geçtim. Ben, Malatya’dan başka hiçbir yerde duramam” diye konuştu.

Resulkal, “Ben bir Atatürk hayranıyım. Bizi çok rahat yaşattı. Her şeyden bizi kurtardı” dedi.

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı