Ergenekon’da tahliyeler devam ediyor

Tutukluluk süresinin 5 yıl ile sınırlandırılmasının ardından, Ergenekon Davası kapsamında tutuklu yargılananlar hakkında tahliye kararı çıktı. 

Talepleri İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Durmuş Ali Özoğlu hakkında tahliye kararı çıktı. Zirve Yayınevi Davası’ndan tutuklu bulunan Hurşit Tolon cezaevinde kalmaya devam edecek. 

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi de eski MGK Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç ile Genelkurmay Eski Harekat Daire Başkanı Emekli Korgeneral Mehmet Eröz hakkında tahliye kararı verdi. 

Eski EDOK Komutanı Emekli Orgeneral Nusret Taşdeler için ise tahliye kararı, İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nden geldi. 

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet Gazetesi’ne molotof atılması eyleminin azmettiricisi olduğu iddia edilen, Boğaç Kaan Murathan’ın tahliyesine karar verdi. 

Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu, Ergün Poyraz, Mustafa Dönmez, emekli Binbaşı Fikret Emek, İsmail Yıldız, Deniz Yıldırım, Kemal Şahin ve Aykut Metin Şükre de hakkında tahliye kararı çıkan isimler arasında oldu.  

Bu arada, Semih Tufan Gülaltay’ın tahliye talebi kabul edilmedi.

Öte yandan tahliye talepleri reddedilen Veli Küçük, Levent Ersöz, Fuat Selvi ve Serdar Öztürk karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren mahkeme bu kişileri de tahliye etti. 
 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı