En güzel Kocaeli satılık daire ilanları evkolay.net de

KOCAELİ SATILIK DAİRE

Kocaeli her bakımdan ülkemizin önemli illerinden birisidir. Kocaeli denince akla öncelikle sanayi kenti, aynı zamanda bir bilim kenti ve elbette de turizm kenti gelmektedir. Marmara bölgesinin Anadolu tarafında bulunan şehir İstanbul ve Bursa’dan sonra Marmara bölgesinin üçüncü ülkemizin ise 6. Büyük şehri olma özelliğini taşımaktadır. Tüm bu yönleri ise Kocaeli ilinin emlak sektöründe de hareketli olmasını gerektirmektedir. Zaten tam da bu nokta da Kocaeli satılık daire bakımından ülkemizde özellikle son yıllarda en fazla emlak satışının yaşandığı illerin başında gelmektedir. Kocaeli’nin Avrupa’yı Anadolu üzerinden Ortadoğu’ya bağlayan bir noktada olması, ilkim yönünden ılıman bir iklime sahip olması ve doğal güzellikleri bakımından da ülkemizde çok müstesna bir yere sahip olması Kocaeli’nin değerine değer katmakta ve ayrıcalığının sürekliliğinin de teminatı olmaktadır. Bütün bunlar göz önüne alındığında da Kocaeli satılık daire bakımından ülkemizin en gözde illerinden olmaya devam edeceği görünür bir gerçek olmaktadır.

Osmanlı’nın kurucusu Osman Gazinin silah arkadaşı Akça Koca’nın fethettiği il

Kocaeli ismini Osmanlı Devletinin temel taşlarını oluşturan Osman Gazi’nin silah arkadaşı Akça Koca tarafından alınmış bir şehirdir ve şehrin ismi de ona atfen Kocaeli olarak verilmiştir. BU gün ülkemizdeki en büyük 100 sanayi kuruluşunun sadece 18’i Kocaeli ’dedir ki, bir il için bu çok büyük bir rakamdır. Bu 18 sanayi kuruluşu;TÜPRAŞ, Hyundai Assan, Ford Otosan, Honda, Anadolu Isuzu, Pirelli, Goodyear, Pakmaya, Aygaz, Milangaz, Petrol Ofisi, Kordsa, Çelikkord, Nuh Çimento, Marshall, Polisan, ÇBS, Mannesman Boru’dur. Tüm bu sanayi tesisleri ile Kocaeli ülkemiz iç ve dış piyasadaki imalat sanayinin yüzde 13’ünü karşılamaktadır. Böyle büyük bir sanayi şehrinde Kocaeli satılık daire piyasasının hareketliliği de oldukça doğal ve olağandır.

kocaeli

Kartepe Kocaeli’nin gözdesi

Kocaeli’nin en gözde beldesi ve turistik yerlerinin başında Kartepe gelmektedir. Çok güzel bir kayak merkezi olan Kartepe sadece kış aylarında kayak turizmi değil senenin tamamında sporsal faaliyetlerin yapıldığı önemli bir beldedir. Kayak, snowboard, bigfloot, motokros, dağ yolu of road, paintpall, su kayağı, at biniciliği Kartepe’de yapabileceklerinizden sadece bazılarıdır. Siz de Kocaeli’ye yolunuz düştüğünde Kocaeli’de oturanlar gibi ve diğer illerden buraya tüm bu imkanları bir arada arayanlar gibi bu sporları burada yapma şansı bulabilirsiniz. Ayrıca Vidinli Sırrı Paşa Konağı, Gayret Gemi Müzesi, Maşukiye Kirazlı Yaylası, Menekşe Yaylası, Eskihisar Kalesi, Tahtalı Göleti, Ballıkayalar, Darıca Hayvanat Bahçesi, Kefken Adası, Kerpe Miço Cennet Koyu ve Kocaeli Arkeoloji Müzesi gibi güzellikleri ve daha fazlasını Kocaeli’de görebilirsiniz. Böylesine güzel zenginlikleri bir arada barındıran aynı zamanda ülkemizin önemli araştırma merkezlerine de ev sahipliği yapan Kocaeli satılık daire için de çok canlı ve hareketli bir bilimizdir.

Kocaeli yaşanacak bir ilimiz

Kocaeli gerek coğrafi konumu, gerek doğal güzellikleri, kültürel zenginliği, ekonomik gücü ve zenginliği, İstanbul’a, Avrupa’ya ve Anadolu’ya olan yakınlığı, sıcak iklimi ve insanları ile tam da yaşanılacak bir ilimizdir. Sahip olduğu potansiyel ile sürekli gelişen, büyüyen ve değişen Kocaeli emlak sektöründe de en fazla yatırım alan illerimizin başında gelmektedir. Yaşam alanlarının zenginliği ve sahip olduğu tüm güzellikler ve değerler göz önüne alındığından Kocaeli satılık daire bakımından ülkemizin en hareketli illerinin başlarında gelmeye devam edecektir. Eğer siz de Kocaeli satılık daire ilanlarına ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki linkten kolayca Kocaeli satılık daire ilanlarına ulaşabilirsiniz.

http://www.evkolay.net/satilik-daire/kocaeli

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı