E-DEVLET

Modern hayatta her türlü kişisel bilgiye ulaşmak için kullanılan internet, özellikle sosyal bilgilere konforlu erişim olanağı sağlamaktadır. Bu yönde hizmet veren internet sayfalarından kolayca kişisel bilgilere ulaşılabilmekte Dogum izni ve çıkacak sonullara göre tedbir alınabilmektedir. e-devlet bu yönde başlatılan uygulamalar arasında ilk sıralardadır.

Günümüzde hepimizin resmi kurumlarda araştırma yapma ihtiyacımız doğmaktadır.Gib  Öğrencisinden emeklisine kadar, toplumun her ferdi bazı kurumlar çatısı altında hizmet almakta ya da bu kurumlara karşı sorumluluğu bulunmaktadır.  e-devlet, bireylerin bu tür araştırmaları yapabilmek için değerli zamanını harcamasına engel olmakta ve bu kurumlarda hizmet veren personelin yükünün hafifletilmesi amaçlanmaktadır.Sigorta Sorgulama Özellikle büyük yerleşim birimlerinde resmi kurumlarda yaşanan yoğunluk bu tür uygulamalar sayesinde hafiflemekte ve birey bu gibi işlemler için tüm gününü harcamaktan kurtulmaktadır.

e-devlet uygulamasında birey kendisine verilen e-devlet şifresi ile tüm sorgulamalarını kendi başına ve pratik olarak yapabilmektedir.Gss Borç Sorgulama Neredeyse halka hizmet sunan tüm resmi kurumlarda aranması muhtemel bilgilere bu sayfadan kolayca ulaşılabilmektedir. Adalet Bakanlığı, Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yanı sıra İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yapılabilecek kişisel sorgulamalar e-devlet sayesinde oldukça basitleşmiş ve toplumun kendisini ilgilendiren bilgiye kolay ulaşılmasının yolu açılmıştır. Ayrıca İŞKUR, Kredi ve Yurtlar Kurumu, SGK, Çay İşletmeleri ve daha birçok kurumda yapılacak sorgulamalar artık e-devlet şifresi ile bir tık uzaklıktadır.

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı