Dışişleri Bakanlığı’ndan sert açıklama

Dışişleri’nden yapılan açıklamada, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili “Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan bu haince saldırı mutlaka akamete uğratılacaktır” denildi.

Dişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada güvenlik toplantısının illegal dinlenmesiyle ilgili şunlar kaydedildi:

“Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekanda gerçekleştirilen çok gizli mahiyetteki böyle bir toplantının izlenerek görüşmelerin kamuoyuna servis edilmesi Türkiye’nin ulusal güvenliğine yönelik alçakça bir saldırı, bir casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suçtur. Bu olay, ülkemizin karşı karşıya bulunduğu siber ve elektronik saldırı tehditlerinin boyutunu gözler önüne sermektedir. Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır.

Devletimizin ve milletimizin güvenliğine yönelik bu saldırının faillerinin en kısa zamanda tesbit edilerek ortaya çıkartılmaları ve adalete teslim edilerek yasalar çerçevesinde hak ettikleri en ağır cezaya çarptırılmaları sağlanacak, Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef alan bu haince saldırı mutlaka akamete uğratılacaktır.”

Dışişleri Bakanlığından, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına gönderilen yazıda, sosyal paylaşım sitesi Youtube’deki bazı içeriklerin ulusal güvenliğe birinci derece tehdit oluşturduğu, bu nedenle bu adreslere erişimin derhal engellenmesinin önem taşıdığı belirtildi.

AA
 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı