Deniz turizmi sezonunu açıldı

Alanya‘da yerel yayın yapan Alanya Televizyonu (ATV) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’nun, ilkini 2012 yılında düzenlediği ‘Deniz Mevsimi Açılış Günü’nün üçüncüsü, bugün Damlataş Plajı’nda gerçekleştirildi. Dünyaca ünlü plajda toplanan yaklaşık 50 kişi, su sıcaklığı 18 derece olan denize el ele tutuşarak girerek, sezonu açtı. Denize girenler arasında Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, gazeteciler ve yabancı turistler yer aldı. Etkinliğe; MHP İlçe Başkanı Cafer Uyar, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Paşaoğlu, Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci ile yabancı turistler de katıldı.

1 Nisan’ın aslında bir şaka günü olmadığını kaydeden Servet Sipahioğlu, bu günün aslında Müslümanların katledildiği gün olduğunu belirtti. 1 Nisan’ın, Endülüs Müslümanlarının, 15. yüzyılın sonlarında Haçlı Ordusu tarafından İspanya’da katledildiği gün olduğuna dikkat çeken Sipahioğlu, Fransızlar’ın ise bu günü ‘aptallar günü’ olarak ilan ettiğini ifade etti. Sipahioğlu, “Bu nedenle 1 Nisan’ı deniz mevsiminin başlangıcı olarak kutlamaya devam ediyoruz. 1 Nisan, Alanya’da turizm ve deniz mevsiminin açıldığı gün olarak kutlanmaya devam edecek.” dedi.

Alanya’da denizi çok temiz ve güzel bulduğunu belirten Norveçli turist Heidi Johansen de (45) ilçeye 4’üncü kez tatil yapmak için geldiğini kaydetti. Alman turist Sinead Sommer da (19) annesiyle birlikte her yıl tatil için Alanya’ya geldiğini ve burada çok güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

Kaynak: CİHAN

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı