Cumhurbaşkanı Soma’da açıklama yaptı

Maden faciasının yaşandığı Soma’ya giden ve hastanelerde yaralıları ziyaret ederek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül açıklama yaptı.

Konuşmasına hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Gül, kayıp yakınlarına başsağlığında bulundu ve “Bütün milletimizin başı sağ olsun. Şüphesiz ki maden ve yer altında çalışmak, yer altında rızık kazanmak kutsaldır” dedi.

Şu anda kurtarma çalışmalarının kesintisiz bir şekilde devam ettiği bilgisini veren Cumhurbaşkanı Gül, ilk haber alındığından itibaren işin vehametinin anlaşıldığını ve devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyledi.

KAYBIMIZ BÜYÜK

“Kaybımız büyük” ifadelerini kullanan Gül, “Şunu herkesin bilmesini isterim ki bir kişi bir kişidir, bir can bir candır. Bir kayıp o ailenin kıyametidir. Bu acı hepimizin acısıdır, çok büyük bir faciayla karşı karşıyayız. Yaraları sarmak için hepimizin el birliği içinde olmamız gerekiyor, büyük bir dayanışma göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Dünyanın pek çok yerinden başsağlığı mesajlarının geldiğini ve bazı ülkelerin de yas ilan ettiğini söyleyen Gül, “Şüphesiz ki bu acılar yaşanmaması gerekiyor. Nasıl gelişmiş ülkeler bunu minimize etmişse biz de kurallarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz. Devlet Denetleme Kurulu olarak tavsiyelerimiz var. Bütün bunlar da düzenlemelere ışık tutacaktır” ifadelerini kullandı.

“Ne gerekiyorsa bunların hepsi yapılacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Gül, başlatılan soruşturmalara dikkat çekti ve bunların titizlikle devam ettirileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül ve TBMM Başkanı Çiçek’e, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu eşlik etti.
 

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı