Çiller’in evinde hırsızlık iddiası

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Kirazlı Mahallesi yolu üzerinde eski Başbakanlardan Tansu Çiller’e ait ünlü Pelister Çiftliği’nin ve “Jaguarcı Zeki” olarak bilinen Zeki Küçükberber dahil olmak üzere birçok ünlü işadamının da çiftliğinin bulunduğu ve Çiftlikler Vadisi olarak bilinen bölgede son 5 gün içerisinde 3 ayrı hırsızlık olayı meydana geldi. Turizmci Orhan Özbaş, işadamı Adnan Sarıdedeoğlu ve oğlu Aybars Sarıdedeoğlu’nun çiftliklerine hırsızlık amacıyla girildiği belirlendi. Tansu Çiller’e komşu olan turizmci Orhan Özbaş’ın çiftliğine giren 2 hırsızın bekçi ile karşılaşmasının ardından elinde tüfek bulunan bekçiye silahla ateş açtığı ve bekçinin ağır yaralandığı belirtildi. Hırsızlar tarafından ağır yaralanan bekçi M.S.’nin Söke Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

ZİYNET EŞYALARI ÇALINDI

Çiftlikte oğlu Mert Çiller ile kalan Tansu Çiller’in sabah İstanbul’a dönecek olmasından dolayı çanta ve valizlerini hazır şekilde odasında beklettiği öğrenildi. Tansu Çiller’in uyuduğu sırada hırsızlar çanta içinde bulunan 5 bin 500 dolar nakit para ile piyasa değeri yaklaşık 150 bin lira olan ziynet eşyalarını alıp kayıplara karıştı. Polis olayın ardından geniş çaplı bir soruşturma başlatırken, olayın terör yanının bulunmadığı, silahlı kişilerin hırsızlık yapmak amacıyla Tansu Çiller’e ait çiftliğe gittiği öğrenildi.


5 GÜNDE 3 HIRSIZLIK OLAYI DAHA

Öte yandan, Tansu Çiller ile birlikte ‘Jaguarcı Zeki’ olarak bilinen Zeki Küçükberber gibi bir çok ünlü işadamının da çiftliğinin bulunduğ, ‘Çiftlikler Vadisi’ olarak bilinen Kuşadası Kirazlı yolu üzerindeki bölgede, son 5 gün içerisinde 3 ayrı hırsızlık olayı daha olduğu öğrenildi.
Turizmci Orhan Özbaş ile işadamı Adnan Sarıdedeoğlu ve oğlu Aybars Sarıdedeoğlu’nun da çiftlikleri hırsızlık amacıyla girildiği belirlendi. Tansu Çiller’e komşu olan turizmci Orhan Özbaş’ın çiftliğine giren 2 hırsızın bekçi ile karşılaştığı öğrenildi. Hırsızların elinde tüfek bulunan silahla ateş açtığı ve bekçinin ağır yaralandığı belirtildi. Ağır yaralanan bekçi M.S.’nin Söke Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERASI YOK

Bölgedeki çiftliklere yönelik hırsızlık olaylarının artması üzerine polis çevrede geniş çaplı güvenlik önlemleri alırken, eski Başbakan Tansu Çiller ve ünlü işadamlarının çiftliklerinin hiçbirinde iç güvenlik önlemi alınmadığı, çiftliklerde güvenlik kamerası bile bulunmadığı ortaya çıktı.

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı