Bombayla yakalan kadın DHKP-C üyesi çıktı

Kağıthane‘de polis ekipleri taksiye binen bir kadını gözaltına aldı. Çarşaflı olduğu belirtilen kadının çantasında yapılan aramada, el yapımı parça tesirli uzaktan kumandalı bomba bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Kağıthane Sadabat Caddesi üzerinde bulunan 34 TJB 35 plakalı taksiye binen çarşaflı bir kadın, dün polisler tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Kadının çantasında yapılan aramada el yapımı parça tesirli uzaktan kumandalı bomba bulunduğu öğrenildi. DHKP-C üyesi olduğu iddia edilen şüpheli kadının polisin takibinde olduğu ileri sürüldü. Olay Yeri İnceleme ekipleri taksi ve çevresinde inceleme yaptı.

Olayı anlatan görgü tanığı Sadabad Taksi Durağı’nda görevli Tamer İnce, “Arabaya binmeye kalktı. Tam o sırada kadını polis ekipleri gözaltına aldı. Sanırım bomba ihbarı var. Araçta da çanta bulundu. Çantada da bomba olduğu zannedilerek ekipler geldi. Kadın genç ve çarşaflıydı” diye konuştu.

DHKP-C ÜYESİ ÇIKTI

Kağıthane Sadabat Caddesi üzerindeki Sadabat Polis Merkezi önünde dün akşam hareketlerinden şüphelenilen ve kendisine polislerin yöneldiği sırada taksiye binerek uzaklaşmaya çalışan kara çarşaflı kadın araç durdurulduktan sonra gözaltına alındı. Şüpheli kadının üzerinde arama yapan ekipler, kadına ait çantada uzaktan kumandalı, parça ve basınç tesirli el yapımı bomba ele geçirdi. Emniyete getirilen ve sorgusuna devam edilen 23 yaşındaki B.E.’nin poliste DHKP-C terör örgütü üyesi olmaktan kaydı bulunduğu öğrenildi. Ele geçirilen bomba incelenmek üzere Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürlüğüne götürüldü. Yaşanan olaylar üzerine İstanbul Emniyeti olası bir terör saldırısına karşı polis noktalarında güvenlik tedbirlerini artırdı.

Kaynak: DHA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı