‘Başörtüsünü biz çözdük’ diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt

“KILIÇDAROĞLU’NU 12 MİLYON 300 BİN İMZA BAŞÖRTÜSÜNÜ BEN ÇÖZDÜM DEDİRTMİŞTİR”

Burada konuşan Gündoğdu, kadın çalışanların başörtülü olarak kamuda çalışabilmeleri için geçen yıl bir dizi karar aldıklarını ve çeşitli eylemler yaptıklarını belirterek, sonunda bu sorunun çözüldüğünü anlattı.

Sorunun çözümü için 2012 yılında ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyası ile adeta seferber olduklarını hatırlatan Gündoğdu, “Biz o gün başörtüsü sıkıntısının aşılabilmesi için tam 12 milyon 300 bin imza topladık. İktidarın 11 milyon oyu var. O, 12 milyon 300 bin imza Kılıçdaroğlu’na ‘başörtüsünü ben çözdüm dedirtmiştir.’ Ben o gün bu imzaları atarak bu meselenin toplumun gündeminden kalmasına vesile olanlara çok teşekkür ediyorum.”

Memur-Sen’in ‘İBB Arnavutköy Sosyal Tesisleri ‘nde gerçekleştirdiği İnternet Medyası Buluşması büyük ilgi gördü.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Emin Esen ve Ekrem Yavuz ile çok sayıda haber sitesi yayın yönetmeni, haber müdürü ve editörünü bir araya getiren buluşmada, gündemdeki önemli konular hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Programa Haber7’yi temsilen Yayın Koordinatörü Osmanlı Ateşli katıldı.

“ALGI OPERASYONUNUN ÜZERİNE GİDİLMELİ”

Sabah kahvaltısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, illegal dinlemeleri eleştirdi, sosyal medya üzerinden algı operasyonuna girişenleri kınadı.

Gündoğdu, “Dinlemeler meselesinde birileri telefon açıyor, “Başkanım geçmiş olsun dinlenmişsiniz” diyor. Bir başka arkadaş arıyor, “Başkanım benin adım dinleme listelerinde yok. Ben de bir eksiklik mi var?” diye soruyor. Kimisi ise bana telefon açıyor, “Başkanım sizi aradım, beni de dinlesinler diye” tepkisini dile getiriyor. Anlaşılan beni dinlememişler. Dinleselerdi İsrail’e terörist devlet dediğimi duyarlardı. Beni dinleyeceklerine Allah’ı dinleselerdi, anne ve babanızın evine bile izinsiz girilmemesi gerektiğini bilirlerdi. Selam Örgütü ile ilintileyip dinlenilmemizden dolayı bir rahatsızlığımız yok ama bir kıbleye yönelmiş olduğumuz arkadaşlarımızın bizi dinlemesi elbette bizi üzüyor. Bu hukuksuzluğun üzerine gidilmeli, algı operasyonunu devreye sokanların hesap vermesi sağlanmalı” diye konuştu.

“ÇÖZÜM SÜRECİNDEN RAHATSIZLAR”

17 Aralık küresel operasyonun Gezi olaylarının devamı olduğunu vurgulayan Başkan Gündoğdu, paralel yapının ‘Çözüm Sürecin’den de rahatsız olduğunu söyledi.

Gündoğdu, “Biz de ırkları tokuşturma yoktur. 76 milyon eşit yurttaşlık istiyor. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesine de “Çözüm Süreci”ne de destek olduk, destek oluyoruz. Akil İnsanlar Heyeti’nde yer almayı millet tarafından verilmiş bir görevin ifası olarak gördük. Türkiye’yi tabiri caizse karış karış gezdik. Çözüm iradesini destekleyecek girişimlerin ya öncüsü ya da paydaşı olduk. Çözüm süreci ve sonrasında açıklanan demokratikleşme paketi 30 yıllık kanın durması için yakalanan tarihi bir fırsattır. Şimdi “çözüm sürecinden kimler neden rahatsız olur?” bu soruyu sormak lazım. Kendi iç sorunlarını çözen bir Türkiye istemiyorlar. Büyük Türkiye ideali illegal yapıları rahatsız ediyor. Küresel operasyonu devreye sokanların bir amacı da Çözüm Sürecini bozmak. 17 aydır bölgeden şehit haberi gelmiyor ve bu karanlık yapıları rahatsız ediyor” dedi.

“KAOS LOBİSİNE SESSİZ KALAMAYIZ”

Gündoğdu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kayıt dışı siyaset dönemleri, kamu görevlilerini ve sendikaları da olumsuz etkilemektedir. Memur-Sen’in liderliğinde imzalanan ve 2014-2015 yıllarını kapsayan toplu sözleşmeler tam anlamıyla bir zaferdir, kazanımlar manifestosudur. Bu manifesto niteliğindeki kazanımlarımızın, en başta da Türkiye’nin; Gezi Parkı olaylarının zincirleme operasyon halkası olan yeni bir dış operasyonla itibarsızlaştırılmasına, istikrarsızlaştırılmasına ve milli iradenin yok sayılmasına seyirci kalamayız, kalmayacağız. Toplu sözleşme süreçlerinde yüzbinlerce kamu görevlisinin desteğiyle alınteri dökerek, alanlarda ve masada mücadele ederek elde ettiğimiz kazanımlarımızı, ekonomimizi zayıflatma lobilerine, kaos lobilerine, faiz çetelerine, kayıt dışı siyaset heveslilerine yedirtmeyiz. Dün olduğu gibi bugünde milletimizle ve kamu görevlileriyle ittifak ederek, ulusal ve uluslararası çetelere karşı mücadele eder, onları vesayet bataklığında yeniden boğarız. Bu kapsamda, Mısır’da Sisi vesayetine, Suriye’de Esat katilinin soykırım uygulamalarına şiddetle karşı çıktık. Mısır halkıyla dayanışmak ve onları sahip çıkmak için Rabia Platformu oluşturduk ve alanlardan mazlumun yanında olduğumuzu haykırdık. Suriyeli kardeşlerimiz için yardım kampanyaları düzenledik. Memur-Sen olarak, Suriye’de zalim Esat rejiminin yıkılması, Mısır’da Darbeci Sisi’nin gitmesi, her iki ülkenin de normalleşmesi için Suriye ve Mısır halkıyla dayanışmaya devam edeceğiz.”

“HER TÜRLÜ DAYATMAYA KARŞIYIZ”

“Millete yönelik küresel vesayet operasyonuna dik duracağız” diyen Gündoğdu, her türlü dayatmaya karşı çıkacaklarını ifade etti.

Gündoğdu, “Memur-Sen olarak, siyasetin kuşatılmasına, sivil siyasetin alanının daraltılmasına, başka bir ifadeyle vesayet taraftarlarının salıverilmesine ve milli irade yanlılarının elinin kolunun bağlanmasına hep karşı olduk, bundan sonra da karşı duracağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

DİNLEME YAPANLARA AYIPLARI ARAŞTIRANLARA HAZRETİ ÖMER ÖRNEĞİ

Başkalarının özel bilgilerinin yasadışı yollarla kayda alınmasına da değinen Gündoğdu, Hazreti Ömer döneminde yaşandığı ifade edilen olayı anlattı.

Gündoğdu’nun anlattığı çarpıcı olay şöyleydi: “Hz. Ömer bir gece Medine’de dolaşıyordu. Evlerin birinden şarkı sesleri duydu. Duvara tırmanıp içeri girdiğinde halife içkili eğlence yapıldığını gördü ve içerideki adama çıkıştı: “Ey Allah’ın düşmanı, yaptığın kusuru Allah’ın örteceğini mi zannettin” diye bağırdı. Adam: “Ey mü’minlerin emiri; Dur, acele etme. Eğer ben, Allah’a karşı bir hata işlediysem, sen üç hata işledin; Allah Teala, ‘Birbirinizin gizli hallerini araştırmayın’ (Hucurât 49/12) buyurduğu halde, sen ayıp araştırdın. Allah, ‘Evlere kapılardan girin!’ (Bakara 2/189) buyurduğu halde, sen duvara tırmandın. Allah, ‘Ey iman edenler! Kendi evleriniz dışındaki evlere, sahiplerinden izin isteyip onlara selam vermeden girmeyiniz’ (Nur 24/27) buyurduğu halde sen evime izinsiz girdin” diye karşılık verince Hz. Ömer, mahçup bir şekilde oradan ayrılır. Günler sonra o adam ile halife mescitte karşılaşır. Halife “o gün arada gördüklerimi hiç kimseye anlatmadın. Bunun hatırına beni bu hatamı affedebilir misin?” der. Adam da Ey Halife Ömer “sen de beni affeder misin?” der ve birbirlerini affederler.” 

“TWİTTER KAPATILAMAZ AMA…”

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Twitter kapatılamaz ama Twitter’da da insanların özel hayatına müdahale olamaz” diyerek aradaki özgürlük alanlarını ihlale dikkat çekti.

Sosyal medya platformu Twitter’ı Gezi Parkı odaklı gelişmelerden sonra kullanmaya başladığını belirten Gündoğdu, “Twitter kapatılamaz ama Twitter’da da insanların özel hayatına müdahale olamaz. Twitter’da mahkemelerin kararı uygulansın” ifadelerini kullandı.

Gündoğdu, yolsuzluk ve paralel yapı iddiaları üzerine de sonuna kadar gidilmesi gerektiğini söyledi.

“ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN TÜRKİYE’Yİ DOLAŞIRKAN BİLMEDİKLERİMİZİ ÖĞRENDİK”

Çözüm sürecine destek verdiklerini ifade eden Gündoğdu, “Memur-Sen Türkiye’nin her yerinde var. Türkçülüğün ve Kürtçülüğün doğru olmadığı kanısındayız. Özelde Karedeniz genelde Türkiye’nin her yerinde çalıştık. 37 ile gittik ve bu görüşmeleri raporumuza tüm detaylarıyla aktardık. Ordu’da Kürt diş doktoru ‘Cumhurbaşkanı eşi olabildik ama Kürt olamadık’ dedi. Artvin’de bir Laz ‘Andınız bize zorla okutuluyor’ dediğinde ilk kez bu ülkede Kürtler ve muhafazakarlar dışında bundan rahatsız olanların bulunduğunu öğrendik. Bu süreci destekleyenler önerileriyle karşı olanlar da vatanın bölünmemesi şartıyla destek verdi” diye konuştu.

Gezi Parkı odaklı eylemleri de değerlendiren Gündoğdu, ilk başta barışçıl olan olayların zamanla hükümet karşıtı eyleme dönüştürüldüğünü, bu operasyonun 17 Aralık’la küresel boyuta taşındığını kaydetti.

Kaynak: Haber7

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı