Bakan start vuruşunu yaptı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Eskişehir İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Türk Dünyası Kültür Başkenti Okullar Arası Futbol Turnuvası”nın başlangıç vuruşunu yaptı.

Turnuva kapsamında Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Avcı, turnuvayla alakalı hayırlı olması temennilerinde bulundu. Çok güzel bir turnuva olacağına inandığını ifade eden Bakan Avcı, turnuvaya katılacak çocuklara yönelik yaptığı konuşmasında, “İnşallah çok eğleneceksiniz. İlla kazanacağız diye çok fazla kendinizi de üzmeyeceksiniz. Bazılarımız kazanacak, bazılarımız kaybedecek. Dün gece biz Eskişehirspor olarak çok güzel kaybettik. Yenmeyi, kutlamayı herkes bilir de dün biz burada yenildik ama bütün taraftarlarımız, bütün tribünler takımımızı soyunma odasına alkışlarla gönderdiler. Çünkü biz centilmen bir şehiriz, sportmen bir şehiriz. Yenmeyi de biliriz yenilmeyi de biliriz. Sporda o da var o da var. Onun için bunu bir oyun olarak, eğlence olarak değerlendireceğiz” dedi.

Bakan Avcı, turnuva sonunda sıralamaya giren 12 takımın direk, 3 takımın da kurayla yurt dışına gönderileceğini kaydetti.

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan ise, turnuvanın, çocukların, gençlerin spora ilgilerini arttırabilmek ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmek amacıyla tertiplendiğini aktardı. Bunun bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu anlatan Hoşcan, “Sadece A takımımızla futbolu görsel olarak skora yönelik değil. Yarının gençlerini de bugün futbolda yarın inşallah diğer branşlarda da büyük Eskişehirspor bayrağı altında daha iyi hedeflere getirebilmek olacak. Ben bize her zaman bu konuda desteklerini esirgemeyenlere şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Hoşcan, gençlere de seslenerek şöyle devam etti:

“Bugün burada futbol turnuvasında öncelikli olarak dostluğu, arkadaşlığı pekiştireceksiniz. Sonra iyi oynarsanız, kendinize iyi bakarsanız bizim altyapımızdaki hocalarımız ve Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam da burada. Sizler de Eskişehirspor’un altyapısı olacaksınız. Öncelikli olarak iyi bir insan olarak, iyi bir birey olarak yetişeceğiz. Vatanımıza milletimize faydalı birer birey olacağız.”

Açıklamaların ardından turnuvaya, Eskişehirspor Başkanı Hoşcan’ı ve Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam’ı yanına alan Bakan Avcı’nın başlama vuruşuyla start verildi.

Tören esnasında Bakan Avcı, çocuklara yakın ilgi göstererek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: İHA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı