Ankara’da Seçim Kurulu önünde gerginlik

Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı oy sayım merkezinde kalabalığın artması üzerine emniyet güçleri, binanın girişlerine barikat koydu, çevik kuvvet ekipleri girişlerde güvenlik için tedbir aldı.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, kültür merkezine gelerek burada bekleyenlerle bir süre sohbet etti. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gök, seçim kurulundakilerin görevlerini yapmaya çalıştığını belirterek, itirazların incelendiğini söyledi.

Parti olarak esas itirazlarını öğleden sonra yapacaklarını bildiren Gök, “Dikkatli ve soğukkanlı bir şekilde bir tek oyun dahi kaybolmayacağı şekilde çalışılıyor. Yasal süreci bekleyeceğiz” dedi.

Çankaya

Ankara’da Çankaya oyları ise Seyranbağları Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesinde sayılıyor. Bir grup vatandaşın da okul önünde bekleyişi sürüyor.

Okulun kapısında polisler görev yaparken, yetkili olmayanlar içeri alınmıyor.

Bu arada, üzerinde Çankaya İlçe Seçim Kurulu yazılı Maliye aracının okula girmesi, burada bekleyen vatandaşlarca engellendi. Vatandaşların tepkisi üzerine, araç kapıdan dönerek okulun karşısına park etti. Hükümet aleyhine sloganlar atan bir grup, aracın içini aradı. Araçta bulunan bir kasanın kilidini kıran gruptakiler, kasadan ilkyardım malzemesi ve yangın tüpü çıkması üzerine, aracın etrafından ayrıldı.

Okul girişindeki yoğunluk nedeniyle zaman zaman gerginlik yaşanıyor.

Öte yandan, vatandaşlar, okula giren herkesin üstünün aranmasını istiyor. Vatandaşlar, polislere gelen kumanyaları da açtırarak, kontrol etti.

Grubun okul önündeki bekleyişi sürüyor.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı