Acılı babalardan örnek davranış

Kırklareli‘de öldürülen 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş‘ın babası Yılmaz Aktaş, Kars‘ta öldürülen Mert Aydın‘ın ailesiyle görüşerek acısını paylaştı.

Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aydın ailesiyle birkaç kez görüştüğünü söyledi. Ailenin yaşadıklarını en iyi anlayanlardan biri olduğunu belirten Aktaş, çocuklarının hemen hemen aynı yaşta olduğunu ifade etti.

Halil İbrahim’in de Mert’in de köpeklere karşı sevgisi olduğunu dile getiren Aktaş, şöyle konuştu:

“Mert Aydın’ın babası Yolcu beyi arayarak taziyede bulundum. O da bundan çok memnun oldu. Kırklareli’ne gelmek istediğini söyledi. Ben de canı gönülden gelmesini arzu ediyorum. Fırsat bulduğumda Kars’a giderek aileyi ziyaret edeceğim. O aileye de Allah sonsuz acıya tahammül etme gücü versin. Mert Aydın ve Halil İbrahim’in mekanı cennet olsun.”

İdam için imza kampanyası

Aktaş, bir internet sitesinin oğlunun katilinin idam edilmesi için başlattığı ve şimdiye kadar 9 bin 371 imzanın toplandığı kampanyaya destek verdiğini söyledi.

“Bir kişi haksız yere birini öldürüyorsa, onun idam edilmesi hakkaniyetin, adaletin bir gereğidir” diyen Aktaş, herkesi kampanyaya destek vermeye çağırdı.

İdam cezası olmadığı için katillerin insanları, acımasızca çocukları öldürmeye devam ettiğini öne süren Aktaş, şöyle devam etti:

“Ateş düştüğü yeri yakarmış. Keza herhangi birimizin yakını vefat ettiğinde biz katilin psikolojik ve ruhsal olarak idam edilmesini istiyoruz. Haksız yere bir canı yok eden bir insanın ortalıkta gezmesi veya devletin hapishanesinde kalması vicdani değildir. Benim verdiğim vergiyle adam orada beslenecek. Ben bunu vicdani bulmuyorum. Acılı bir baba olarak bunu canı gönülden istiyorum.”

Aktaş, Kars’ta öldürülen Mert Aydın’ın katilinin idam edilmesi için de imza kampanyası başlatıldığını, bu kampanyaya da destek verdiğini vurguladı.

Kampanyaya destek verenlere teşekkür eden Aktaş, “Özellikle destekleri için de onlara minnettarım. Hassas bir yapıya sahip olduklarını düşünüyorum. Ben bir baba olarak herkesin bu kampanyaya katılmasını isterim. Başta Kırklareli olmak üzere bütün Türkiye destek verdi. Bunu hiçbir zaman unutamayız” diye konuştu.

İmza kampanyasının başlatıldığı ve Halil İbrahim Aktaş’ın fotoğrafının yer aldığı internet sitesinde, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demiyorsan, bugün başkasının çocuğuna yarın benim çocuğuma diyorsan… Çocuk katilleri için Adalet Bakanlığından idam cezası talebimiz için bir imza da sen at” ifadelerine yer verildi.

Kampanya çerçevesinde toplanan imzaların Adalet Bakanlığına gönderileceği kaydedildi.

Olay

Ortaokul 4. sınıf öğrencisi Halil İbrahim Aktaş, okula gitmek için evden ayrıldıktan üç gün sonra 17 Mart’ta ölü bulunmuştu. Olayı soruşturan polis, aynı mahallede oturan Y.T’yi gözaltına almış, zanlı suçunu itiraf etmişti. Aktaş’ın cesedi, zanlının ifadesi doğrultusunda şehir mezarlığı yakınında bulunmuştu.

Y.T, ifadesinin alınmasının ardından tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Wordpress Temaları çiçek tohumu Migren Ameliyatı